Place Kitten

Adaptogeny – przełom w kosmetyce

post image

Czym są adaptogeny?

Pozyskiwane z roślin adaptogennych związki zwane adaptogenami to substancje, które zwiększają odporność na stres, zwłaszcza ten oksydacyjny oraz sprzyjają zachowaniu lub przywracaniu równowagi w procesach zachodzących w organizmie. Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków chętnie sięgnęli po takie ekstrakty roślinne, czyniąc z nich podstawowe składniki kremów, serum i mgiełek doskonale pielęgnujących cerę dojrzałą w okresie okołomenopauzalnym.

Już tysiące lat temu, szczególnie na obszarach dzisiejszych Chin i Indii wykorzystywano tak zwane „magiczne rośliny”, które w tamtych czasach miały dodawać mężczyznom wigoru, a kobiety obdarzać wielką płodnością. Sięgano chętnie po żeń-szeń, miłorząb japoński, korzeń lukrecji, astragal, rhodiolę i wiele innych. Dziś ekstrakty z tych roślin nazywa się adaptogenami, a nazwa ta związana jest z jedną z ich podstawowych cech – ze wzmacnianiem zdolności organizmu do przystosowywania się do niekorzystnych warunków, w których przychodzi mu funkcjonować.

Działając na poziomie komórkowym, wyciągi z roślin adaptogennych przywracają też naturalną równowagę fizjologiczną w organizmie zwaną homeostazą. Zastosowanie adaptogenów w kosmetykach sprawia, że preparaty te są w stanie niwelować zmiany w komórkach skórnych zachodzące wraz z wiekiem. Ich działanie jest szczególnie ważne w okresie okołomenopauzalnym, bo wówczas skóra traci swoje naturalne właściwości najszybciej. Ulatuje gdzieś jej jędrność i elastyczność, staje się przesuszona i jest niezwykle narażona na uderzenia gorąca. Kremy czy sera z adaptogenami są w stanie niwelować te nieuchronne procesy starzenia się skóry, a mgiełka doraźnie i błyskawicznie łagodzi nieprzyjemne fale gorąca.

post image

Krem z adaptogenami na poprawę kondycji skóry

Już po dwudziestym roku życia stopniowo pogarsza się jędrność i elastyczność skóry, a pod oczami zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Dzieje się tak między innymi za sprawą zmniejszającej się naturalnej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w warstwach skóry. O ile najpierw spadek ten jest niewielki, o tyle w okresie menopauzalnym ilość kolagenu w skórze zmniejsza się gwałtownie. Tu z pomocą przychodzi krem na noc z adaptogenami, który ujędrnia skórę, efektywnie stymulując właśnie produkcję kolagenu.

Adaptogeny uspokajają też skórę, zmniejszają jej podatność na zaczerwienienia i przesuszanie, łagodząc w ten sposób skutki niedoboru estrogenów w kobiecym organizmie. Krem z adaptogenami stosowany na noc ma też jeszcze jedną zaletę. Jego delikatny zapach lawendy i jaśminu poprawia jakość snu i umożliwia głęboki relaks.

post image
post image
post image
post image
post image
post image

Serum z adaptogenami dla lepszego nawilżenia skóry

Wraz z wiekiem w skórze jest także coraz mniej kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Cera w okresie menopauzalnym traci znacznie szybciej wilgoć niż wcześniej, a to przecież odpowiednie nawilżenie jest kluczem do zachowania jej młodego wyglądu. Warto zatem sięgnąć po serum oparte na adaptogenach pozyskiwanych właśnie z roślin adaptogennych. Skutecznie przywraca ono prawidłowy poziom nawilżenia skóry, który zwykle zaburzony jest z powodu utraty równowagi hormonalnej organizmu w okresie menopauzy.

Gdy zaaplikujemy serum tuż po przebudzeniu, wilgotność skóry zwiększa się nawet o 98%. Preparat można stosować kilkukrotnie w ciągu dnia, i to nawet bezpośrednio na makijaż.

Mgiełka z adaptogenami dla komfortu skóry w okresie menopauzy

Panie, które walczą z nieprzyjemnymi uderzeniami gorąca, wyczekują już zapowiedzianej premiery mgiełki z adaptogenami, bo to ona w kilka sekund skutecznie przywróci równowagę skórze, schładzając ją i nawilżając. W kosmetyku tym wykorzystano ekstrakt z tiliacory, rośliny pochodzącej z Azji Południowo-Wschodniej, który błyskawicznie obniża temperaturę skóry, dostarcza jej wilgoci i nadaje zdrowy, naturalny blask.